Helsingborg

Välkommen till Hedin Bil i Helsingborg



Vi säljer följande märken

På Hedin Bil i Helsingborg säljer vi Mercedes-Benz person-, transport-, och lastbilsfordon, Nissan person- och transportfordon, Smart samt Kia. Välkommen!

Hitta hit (Google Maps)
För din GPS
Latitud 56,0714189
Longitud 12,7223058


Verkstad & Reservdelar
Vi har verkstad för Mercedes-Benz person-, transport-, och lastbilsfordon, Nissan person- och transportbilar, smart samt Kia. Vi har även en skadereparationsverkstad.

Boka service! Boka service här!




 
  
Hitta till oss



Vi som arbetar på Hedin Bil i Helsingborg 

Bilförsäljning  



Johan Stålhammar  
Platschef  
042-16 63 11  
johan.stalhammar@hedinbil.se  

Per-Åke Olsson
 
Säljare PV 
042-16 63 12 
per-ake.olsson@hedinbil.se 
Marcus Olsson
Säljare PV
042-16 63 14
marcus.olsson@hedinbil.se

Fredric Palmqvist 
Säljare PV 
042-16 63 13
fredric.palmqvist@hedinbil.se

Marcus Andersson
Säljare PV
042-16 63 15 
marcus.andersson@hedinbil.se

Tarih Sakir
Säljare PV
042-16 63 17
0735-022 526
tarih.sakir@hedinbil.se

Bengt-Göran Nilsson
Säljare PV
042-16 63 18
bengt-goran.nilsson@hedinbil.se

Jörgen Bengtsson  
Försäljningschef TRP och LAST 
042-16 63 21
jorgen.bengtsson@hedinbil.se

Thomas Esbjörnsson
Säljare TRP
042-16 63 22
thomas.esbjornsson@hedinbil.se

Olof Thulin
Säljare TRP
042-16 63 23
olof.thulin@hedinbil.se

Tobias Martinsson
Säljare LV
042-16 63 24 
tobias.martinsson@hedinbil.se


Reservdelar  




 

Ulf Nyman  
Reservdelschef  
042-16 63 31  
ulf.nyman@hedinbil.se 

 

Larry Svensson 
Reservdelar PV 
042-16 63 32 
larry.svensson@hedinbil.se

 

Kaj Jensen 
Reservdelar PV/Backoffice
042-16 63 36
kaj.jensen@hedinbil.se

 

Richard Hansson
Reservdelar PV 
042-16 63 35
richard.hansson@hedinbil.se

Johan Velin
Reservdelar LV 
042-16 63 34 
johan.velin@hedinbil.se


Verkstad PV, LV och plåt
 



Per Mårs  
Servicechef  
042-16 63 81  
per.mars@hedinbil.se

Verkstad PV

 

Joakim Brorsson 
Verkstadschef 
042-16 63 51
joakim.brorsson@hedinbil.se

Ulf Arthursson     
Fakturerare
042-16 63 00
ulf.arthursson@hedinbil.se

Kjell Brandhagen      
Reklamationer
042-16 63 52
kjell.brandhagen@hedinbil.se

Magnus Ohlin     
Kundmottagare
042-16 63 55
magnus.ohlin@hedinbil.se

Peter Wennberg     
Kundmottagare
042-16 63 54
peter.wennberg@hedinbil.se


Verkstad
Skadereparationer






Leif Johansson 
Verktadschef plåten 
042-16 63 61 
leif.johansson@hedinbil.se  
Vakant 
Kundmottagare
042-16 63 00


Peter Berg

Kundmottagare/Fakturerare
042-16 63 62
peter.berg@hedinbil.se


Verkstad
Lastbilar och transportbilar






Rickard Johansson  
Verkstadschef  
042-16 63 71   
rickard.johansson@hedinbil.se  
Ronnie Fundberg
Fakturerare/reklamation
042-16 63 74 
ronnie.fundberg@hedinbil.se

Daniel Ohlsson 
Kundmottagare/Verkmästare
042-16 63 73
daniel.ohlsson@hedinbil.se

 
 
 
Försäljning och Service


Kontakt
Telefon växel: 042-16 63 00
Telefax: 042-16 63 09 
E-mail: info.helsingborg@hedinbil.se

Besöksadress
Garnisonsgatan 5
250 23 Helsingborg


Öppettider & direktnummer


Försäljning
Vardagar 08.00-18.00
Lördag    11.00-15.00
Söndag   12.00-15.00
Tel försäljning 042-16 63 10
Tel försäljning Transport 042-16 63 20

Personbilsverkstaden
Vardagar 07.00-17.00
Direktnummer: 042-16 63 50

Plåt- och skadeverkstaden
Vardagar 07.00-17.00
Direktnummer: 042-16 63 60

Transport- och lastbilsverkstad
Vardagar 07.00-17.00
Vi har även bokningsbara tider Mån-Tor 16.00 - 23.30.
Direktnummer: 042-16 63 70

Reservdelar personbilar
Vardagar 07.30-17.00
Direktnummer: 042-16 63 30


Reservdelar lastbilar
Vardagar 07.00-16.00
Direktnummer: 042-16 63 30

 
Postadress
Hedin Bil - Helsingborg
Box 22129
250 23 Helsingborg
     
Fakturaadress
Hedin Helsingborg Bil AB
C/O BGC
BGC-ID: FOR1888
106 42 Stockholm

Lokala nyheter

Hedin Bil auktoriserade för Nissans elbil LEAF!
Hedin Bil i Mölndal, Helsingborg och Uppsala är nu auktoriserade för Nissan nya elbil LEAF.
Prenumerera på en miljöbil - enkelt och smart
Riktigt vassa kampanjer hos Hedin Bil. Köp din Nissan transportbil hos oss redan idag!
 

Sista chansen för miljöbilspremie Kia Cee´d Eco

Erbjudande dragkrok Mercedes personbilar

Centrala nyheter

Hedin Bil auktoriserade för Nissans elbil
Hedin Bil i Mölndal, Helsingborg och Uppsala är nu
Hedin Bil på Facebook
Gilla Hedin Bil!
Hedin Bil iphone app version 2.1!
Nu finns det en uppdaterad iphone-app! Klicka för
Nu har vi även transport- och lastbilsuth